Train timings From Puducherry

 

S.No Train No From To Timings Days
01 16116 EXP Puducherry Chennai 5:35 Daily
02 56862 PASS Puducherry Villupuram 8:10 Daily
03 17414 PASS Puducherry Tirupati 8:35 Sunday
04 22403 EXP Puducherry New Delhi 9:05 Wednesday
05 16861 PASS Puducherry Kanayakumari 11:30 Thursday
06 12868 EXP Puducherry Howrah 12:30 Wednesday
07 56042 PASS Puducherry Tirupati 13:25 Daily
08 56038 PASS Puducherry Chennai 15:15 Daily
09 56864 PASS Puducherry Villupuram 16:00 Daily
10 16855 EXP Puducherry Mangalore 16:35 Thursday
11 16857 EXP Puducherry Mangalore 16:35 Sunday
12 12897 EXP Puducherry Bhubaneswar 18:30 Wednesday
13 56866 PASS Puducherry Villupuram 19:35 Daily
14 11006 EXP Puducherry Dadar 20:30 Tue,Wed,Sun
15 16574 PASS Puducherry Yesvantpur 21:00 Saturday